Centrum prasowe
2021-01-21

Wielton poprawia łączność dzięki rozwiązaniom telematycznym firmy ZF

  • ZF wyposaży naczepy Wielton w zaawansowane rozwiązanie telematyczne TX-TRAILERPULSE™ marki Transics.
  • ZF zapewni Wieltonowi również szeroki wachlarz usług wsparcia w całej Europie.
  • Przełomowe długoterminowe porozumienie przyniesie korzyści z przejęcia firmy WABCO przez ZF.

Bruksela, Belgia. Firma ZF poinformowała dziś o podpisaniu przełomowej Umowy Długoterminowej (LTA) ze spółką Wielton SA, czyli trzecim co do wielkości producentem naczep w Europie. Wykorzystując niedawne przejęcie WABCO, dział systemów kontroli pojazdów użytkowych firmy ZF wyposaży naczepy Wielton w zaawansowane rozwiązanie telematyczne TX-TRAILERPULSE™ marki Transics, a także w szeroki zakres usług wsparcia w całej Europie. Jest to następstwo niedawnego udanego przedłużenia umowy o współpracy pomiędzy ZF a Wieltonem na wyposażenie naczep Wielton w pakiet WABCO Trailer EBS.

Pokaż więcej
Wielton poprawia łączność dzięki rozwiązaniom telematycznym firmy ZF

Zaawansowane rozwiązania do zarządzania flotą (FMS) firmy ZF umożliwią Wieltonowi znaczne zróżnicowanie oferty dla klientów dzięki rozwiniętym funkcjom zarządzania flotą w czasie rzeczywistym oraz wglądzie w oparciu o dane. Dzięki TX-TRAILERPULSE™ marki Transics na pokładzie naczep Wielton operatorzy flot będą odpowiednio wyposażeni, aby monitorować w trybie ciągłym stan naczep, a tym samym znacznie zwiększać wydajność operacyjną i bezpieczeństwo pojazdów.

„ZF oferuje jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań do zarządzania flotą w branży pojazdów użytkowych. Dzięki dostępowi w czasie rzeczywistym do bogatych danych i informacji z tego zaawansowanego rozwiązania telematycznego, możemy pomóc naszym klientom prawdziwie zarządzać cyklem życia ich pojazdów” – powiedział Andrzej Mowczan, Dyrektor Komercyjny Wielton Trailers. „Łączenie naszej floty z telematyką, Internetem rzeczy (IoT) i usługami online ZF pomoże nam w rzeczywistym zrozumieniu użytkowania naczep na drogach. Krytyczny wgląd w stan naczep okaże się cenny dla zespołów inżynierów Wielton w celu dalszego dostosowania przyszłych technologii naczep do potrzeb naszych klientów. Jednocześnie te dane mogą być wykorzystane do dalszego podniesienia przez nas wartości w zakresie optymalizacji obsługi serwisowej i bezpieczeństwa flot”.

TX-TRAILERPULSE™ to unikalne rozwiązanie telematyczne, które rejestruje maksymalną liczbę danych z naczep z ograniczoną elektroniką, takich jak naczepy z zabudową kurtynową. To nowe rozwiązanie przekazuje w czasie rzeczywistym dane o lokalizacji i EBS do platformy oprogramowania biura obsługi zdalnej TX-CONNECT™, nowe rozwiązanie TX-TRAILERPULSE™ może być dostarczane z akumulatorem bądź bez niego. W tym drugim przypadku urządzenie telematyczne może również uzyskiwać dane o ciśnieniu w oponach przesyłane bezpośrednio z systemów monitorowania ciśnienia w oponach WABCO OptiTire™. W ramach oferty usług cyfrowych ZF TX-TRAILERFIT™ to zorientowana na diagnostykę platforma dla biura obsługi zdalnej, która przetwarza i wizualizuje parametry techniczne i stan techniczny naczep, zapewniając Wieltonowi i ich klientom możliwość optymalizacji czynności związanych z konserwacją naczep oraz zwiększenia bezpieczeństwa poprzez analizę stylu jazdy.

„Jesteśmy zaszczyceni mogąc powitać Wielton jako cenionego gracza w branży naczep” – powiedział Peter Bal, odpowiedzialny za firmę w zakresie cyfrowej obsługi klienta na region EMEA z Działu systemów kontroli pojazdów użytkowych ZF. „Nasze rozwiązanie TXTRAILERPULSE umożliwi Wieltonowi i jego klientom korzystanie z usług cyfrowych w chmurze. W połączeniu z naszą rozległą siecią serwisową i sprawdzoną wiedzą na temat jakości produktów jesteśmy zobowiązani wspierać Wielton w drodze do cyfryzacji i pomóc podnieść już wysoko ocenianą obsługę klienta”.

„Umowa ta jest kolejnym krokiem w kierunku wzmocnienia naszych relacji z firmą Wielton” – dodał Christian Hainzl, Customer Business Leader Trailer EMEA z Działu systemów kontroli pojazdów użytkowych ZF. „Biorąc pod uwagę naszą rozległą wiedzę, bazę klientów i lokalną obecność na europejskim rynku naczep, z przyjemnością prezentujemy to wyjątkowe rozwiązanie naszym klientom naczep i flot, gdyż jest to forma przecierania szlaków w kierunku naczep przyszłości, dostarczających coraz więcej danych za pośrednictwem sieci”.

W ramach umowy LTA instalacja usług telematycznych w naczepach Wielton będzie prowadzona w lokalizacjach firmy. Ta oferta pojawi się na polskim rynku jako wyposażenie dodatkowe dla nowych naczep.

KONTAKT

Frank Discher

Commercial Vehicle Technology, Fleet Management Solutions and Electric Mobility

+49 7541 77-960770

frank.discher@zf.com