Centrum prasowe
Polish
Język
中文
日本語
Português
Pусский
Český
Slovenský
2020-10-20

ZF prezentuje TX-FUELBOT – zaawansowane rozwiązanie w zakresie zarządzania paliwem dla Flot Pojazdów Użytkowych

  • Wysoce innowacyjne narzędzie oparte na big data i analityce, które oferuje flotom zaawansowane rozwiązanie do prognozowania zużycia paliwa dla pojazdów w terenie.
  • Przybliża europejski sektor transportu dalekobieżnego o jeden krok do zaawansowanych możliwości zarządzania energią dzięki inteligentniejszemu tankowaniu.
  • Umożliwiając flotom optymalizację strategii tankowania, TX-FUELBOT, dostępny pod marką Transics, pozwala oszczędzić nawet do 9% bezpośrednich kosztów paliwa rocznie. Rozwiązanie to pomoże firmie spełnić swoją obietnicę i uczynić transport drogowy znacznie tańszym, bezpieczniejszym i bardziej ekologicznym.

Pokaż więcej
ZF prezentuje TX-FUELBOT – zaawansowane rozwiązanie w zakresie zarządzania paliwem dla Flot Pojazdów Użytkowych

Bruksela, Belgia. Firma ZF wprowadziła TX-FUELBOTTM – unikalne i innowacyjne narzędzie do prognozowania zużycia paliwa, oparte na big data i analityce, które zostało zaprojektowane specjalnie w celu zminimalizowania kosztów paliwa dla floty pojazdów użytkowych. TX-FUELBOT, zaprojektowany z myślą o zastosowaniu we flotach wszystkich rozmiarów, pomaga sprostać jednemu z najważniejszych czynników kosztotwórczych dla flot – ich opłatom za paliwo.

Rozwiązanie to zostanie wprowadzone na rynek w ramach niedawno nabytej przez firmę ZF oferty systemów zarządzania flotą (Fleet Management Systems) WABCO pod marką Transics, ale w najbliższej przyszłości będzie również oferowane jako w pełni zintegrowane rozwiązanie dla oprogramowania firm trzecich.

TX-FUELBOT, opracowany w celu przeniesienia wydajności paliwowej floty na wyższy poziom, zbiera informacje z telematyki ciężarówek, systemów planowania i wyznaczania tras oraz cen paliwa w europejskich sieciach paliwowych. Rozwiązanie to jest już dostępne w ofercie systemów zarządzania flotą (FMS) marki Transics; ma na celu pomoc w zmniejszeniu o około 21% całkowitych rocznych wydatków floty, które są przeznaczane wyłącznie na paliwo.

Wykorzystując informacje z danych i analitykę predykcyjną, TX-FUELBOT automatycznie oblicza, który najbliższy przystanek na tankowanie będzie najtańszy dla kierowcy w oparciu o optymalizację kosztów, biorąc pod uwagę najkrótsze objazdy, pozostały czas jazdy i paliwo dostępne jeszcze w zbiorniku. Sugestie są wysyłane bezpośrednio do kierowcy w czasie rzeczywistym i udostępniane użytkownikom platformy back office za pośrednictwem interaktywnej tablicy rozdzielczej.

TX-FUELBOT nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu; jest zaprojektowany tak, aby był dostosowany do potrzeb każdej indywidualnej floty. Oferuje zaawansowane możliwości personalizacji, takie jak preferowane marki paliw, karty paliwowe, stacje paliw, a nawet niestandardowe ceny i rabaty.

TX-FUELBOT to najnowszy wkład firmy w inteligentne zarządzanie energią w transporcie. Jest to kolejny produkt tego typu po niedawno wprowadzonym TX-ECOTM – rozwiązaniu, które ocenia i stymuluje wydajność kierowcy pod kątem ekonomicznego i ekologicznego stylu jazdy – oraz TX-FUELCOMPASSTM, który zapewnia flotom pełny wgląd w zużycie paliwa.

Firma ZF wykorzysta swoją rozległą sieć dystrybucyjną i usługową, aby wesprzeć wdrożenie TX-FUELBOT w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Turcji od 28 września 2020 roku.

„Jesteśmy dumni z wprowadzenia na rynek naszego unikalnego rozwiązania TX-FUELBOT, które jest pierwszą szeroko dostępną usługą zarządzania paliwem, która automatyzuje decyzje dotyczące optymalnego tankowania, pomagając w ten sposób osiągnąć niespotykany dotychczas poziom oszczędności na jednym z najbardziej kosztotwórczych czynników dla flot” – powiedział Peter Bal, Lider Biznesu Cyfrowej Obsługi Klienta EMEA z dywizji ZF Commercial Vehicle Control Systems.

„TX-FUELBOT to najnowsza innowacja firmy ZF, która stanowi unikalną mieszankę wiodących w branży technologii i wykorzystuje moc dużych zbiorów danych oraz systemów uczących się, aby pomóc flotom osiągnąć bardziej inteligentne tankowanie. To nowe rozwiązanie ukazuje determinację ZF do pomocy flotom w osiąganiu coraz wyższych poziomów wydajności operacyjnej. Wprowadzając tę nową technologię, pomagamy naszym klientom w dalszej optymalizacji całkowitych kosztów posiadania na bardzo konkurencyjnym rynku transportowym. Jest to nasz najnowszy wkład w umożliwienie naszym partnerom z branży transportowej prowadzenia tańszej, bezpieczniejszej i bardziej ekologicznej działalności.”

TX-FUELBOT to kolejny krok w kierunku przewidywanej przyszłości zautomatyzowanego zarządzania energią w firmie ZF z optymalnymi oszczędnościami operacyjnymi i zerową emisją dwutlenku węgla poprzez mobilizację potencjału inteligencji informacyjnej.

KONTAKT

Thomas Wenzel

Director Global Corporate Communications

+49 7541 77-2543

thomas.wenzel@zf.com

Fabiola Wagner

Head of Aftermarket Communications

+49 9721 4756-110

fabiola.wagner@zf.com