Tiskové centrum
2023-02-01

Wolfspeed a ZF oznamují partnerství pro budoucí polovodičové součástky z karbidu křemíku

  • Společnosti Wolfspeed a ZF založí v Německu společné výzkumné a vývojové centrum, které bude dále rozvíjet celosvětové prvenství v oblasti zařízení z karbidu křemíku a inovací systémů
  • Společnost ZF investuje do společnosti Wolfspeed, aby podpořila výstavbu nejmodernější a největší továrny na zařízení z karbidu křemíku na světě

DURHAM, SEVERNÍ KAROLÍNA a ENSDORF, NĚMECKO – 1. února 2023 – Společnost Wolfspeed, Inc. (NYSE: WOLF), světový lídr v oblasti karbidu křemíku, a společnost ZF, globální technologická společnost umožňující mobilitu nové generace, dnes oznámily strategické partnerství, jehož součástí je vytvoření společné inovační laboratoře na podporu pokroku v oblasti systémů a zařízení z karbidu křemíku pro mobilitu, průmyslové a energetické aplikace. Součástí partnerství je také významná investice společnosti ZF na podporu plánované výstavby nejmodernější a největší továrny na 200mm zařízení z karbidu křemíku na světě v německém Ensdorfu. Společná inovační laboratoř i továrna na zařízení Wolfspeed jsou plánovány jako součást významného projektu společného evropského zájmu (IPCEI) v oblasti mikroelektroniky a komunikačních technologií a podléhají schválení státní podpory Evropskou komisí.

Zobrazit více
Wolfspeed a ZF oznamují partnerství pro budoucí polovodičové součástky z karbidu křemíku

"Tyto iniciativy jsou důležitým krokem k úspěšné průmyslové transformaci. Posilují Evropskou odolnost dodávek a zároveň podporují Evropskou zelenou dohodu a strategické cíle Evropské digitální dekády," řekl Dr. Holger Klein, generální ředitel společnosti ZF.

Wolfspeed a ZF spolupracují na výzkumném a vývojovém centru pro karbid křemíku

Součástí strategického partnerství je i společné výzkumné centrum v Německu, které se zaměří na výzvy spojené s e-mobilitou a systémy obnovitelné energie v reálném světě. Cílem spolupráce je vyvinout průlomové inovace v oblasti systémů, produktů a aplikací z karbidu křemíku, které pokrývají celý hodnotový řetězec od čipu až po kompletní systémy. K inovačnímu procesu budou přizváni další partneři spolupráce, čímž vznikne komplexní evropská síť inovací v oblasti karbidu křemíku.

Výzkumné a vývojové centrum se zaměří na inovace v oblasti systémů a zařízení z karbidu křemíku, které splňují specifické požadavky ve všech segmentech mobility, včetně spotřebitelských, komerčních, zemědělských a průmyslových vozidel, jakož i na průmyslových trzích a trzích s obnovitelnou energií. Spolupráce povede ke zlepšením, jako je vyšší účinnost, vyšší hustota výkonu a vyšší výkony pro řešení elektrifikace.

ZF investuje do továrny společnosti Wolfspeed na výrobu 200mm karbidu křemíku nové generace

Jak bylo oznámeno samostatně, společnost Wolfspeed plánuje vybudovat v německém Sársku plně automatizované, vysoce pokročilé zařízení na výrobu 200mm destiček. Společnost ZF hodlá tuto novou výstavbu podpořit významnou finanční investicí ve výši stovek milionů dolarů výměnou za kmenové akcie Wolfspeed. V rámci této investice bude mít společnost ZF v závodě menšinový vlastnický podíl. Společnost Wolfspeed si ponechá veškerá provozní a řídicí práva v novém závodě. Společnosti ZF a Wolfspeed již dříve oznámily strategické partnerství na rok 2019 s cílem vytvořit špičkové, vysoce účinné elektrické pohony s měniči na bázi karbidu křemíku a tyto nové iniciativy představují pro partnery další generaci inovací.

"Společnost ZF má po svém boku silného partnera, který přináší špičkové odborné znalosti v oblasti škálování komponentů pro elektromobilitu a schopnost urychlit inovace v oblasti karbid-křemíkových systémů a výkonových zařízení. Jsem přesvědčen, že toto partnerství povýší polovodiče na bázi karbidu křemíku na novou úroveň globálního dopadu a podpoří úsilí o udržitelnost a efektivitu v mnoha průmyslových odvětvích," řekl Gregg Lowe, prezident a generální ředitel společnosti Wolfspeed.

"Společnosti Wolfspeed a ZF spojují odborné znalosti v oblasti výkonové elektroniky a systémů s aplikačním know-how, které nemá v oboru obdoby. Společnost Wolfspeed přináší své více než 35leté zkušenosti s technologií karbidu křemíku a společnost ZF má jedinečné znalosti celých systémů ve všech průmyslových odvětvích od osobních a užitkových vozidel až po stavební stroje, větrné elektrárny a průmyslové aplikace. Úzká spolupráce mezi továrnou a výzkumným a vývojovým centrem nám umožní vyvíjet průlomové inovace, které přesahují současný stav techniky ve prospěch našich zákazníků," říká Stephan von Schuckmann, člen představenstva společnosti ZF.

MÉDIA

Tisková zpráva
Obrázek

KONTAKTNÍ OSOBA

Christoph Horn

Senior Vice President Global Corporate and Marketing Communications

+49 7541 77-2705

christoph.horn@zf.com

Dr. Jochen Mayer

Corporate News Relations, Finance and Labor Relations

+49 7541 77-7028

jochen.mayer@zf.com