Tiskové centrum
2021-06-08

ZF spojuje síly se společností Goodyear a nabízí vylepšená řešení pro správu pneumatik a vozového parku pro užitková vozidla po celé Evropě

  • Společnosti ZF a Goodyear vytvoří partnerství s cílem poskytnout integrované řešení pro správu vozového parku a pneumatik podporující smíšené a multibrandové flotily nákladních vozidel a výrobce přívěsů.
  • Spolupráce umožní evropským flotilám a výrobcům přívěsů dodržovat nadcházející nařízení EU o všeobecné bezpečnosti (EU General Safety Regulations).
  • Pro podporu ekologičtější mobility a optimalizaci vozového parku budou pokročilá řešení digitálního připojení pomáhat vozovým parkům zlepšit celkové využití vozidla a snížit spotřebu paliva a emise.

Friedrichshafen, Německo. Společnost ZF dnes oznámila, že uzavřela dlouhodobou dohodu se společností Goodyear, která spojuje pokročilá řešení Fleet Management Solutions (FMS) od společnosti ZF spolu se širokým portfoliem pneumatik a řešením mobility od společnosti Goodyear. ZF a Goodyear zpočátku nabídnou evropským dopravcům integrovanou sadu aplikací pro správu vozového parku a pneumatik podporujících smíšené a multibrandové vozové parky. Prostřednictvím interoperabilního a flexibilního řešení založeného na jediném telematickém boxu TX-TRAILERPULSETM mohou mít flotily přístup ke službám a podpoře od obou společností, včetně údajů o pneumatikách Goodyear a plného přístupu k řešením Transics FMS, TX-TRAILERFITTM a TX-CONNECTTM.

Zobrazit více
ZF spojuje síly se společností Goodyear a nabízí vylepšená řešení pro správu pneumatik a vozového parku pro užitková vozidla po celé Evropě

„Spolupráce společnosti ZF se společností Goodyear staví na odborných znalostech a rozsáhlých schopnostech dvou lídrů v oboru se společným záměrem nabídnout evropským dopravcům i výrobcům přívěsů výhody komplexního řešení pro správu vozového parku,“ řekl Peter Bal, Business Leader – Digital Customer Services, EMEA divize Commercial Vehicle Control System společnosti ZF. „Naše schopnost dodávat integrované řešení se sníženou investicí do hardwaru znamená, že evropské flotily mohou těžit ze zjednodušení operací, protože všichni usilují o zvýšení efektivity, bezpečnosti a bezpečnosti nákladu. Tento systém také pomůže flotilám splnit nadcházející předpisy EU GSR5, které vyžadují, aby užitková vozidla byla od července 2022 postupně vybavena systémem na monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS).“

„Spolu se společností ZF přistoupíme k zásadní změně, abychom i nadále dosahovali výsledků v oblasti dopravy, logistiky, provozovatelů vozových parků a výrobců,“ dodal Grégory Boucharlat, Vice President, Commercial Europe společnosti Goodyear. „Poskytujeme silnou diferenciaci prostřednictvím interoperabilního, proaktivního řešení správy pneumatik a vozidel a inteligentních služeb, a i nadále poskytujeme nejmodernější a na budoucnost připravenou podporu našich zákazníků v celé Evropě.“

Aby společnosti ZF a Goodyear poskytly dopravcům integrované řešení pro správu vozového parku a pneumatik, využijí data generovaná v reálném čase od modelů brzdových systémů přívěsů (T-EBS) a snímačů pneumatik. To přinese provozovatelům flotil a řidičům širokou škálu užitečných poznatků a inteligentních funkcí. Vše je navrženo tak, aby docházelo k optimalizaci využití vozidel, a zároveň snižování počtu dopravních nehod a zmírňování počtu neplánovaných odstávek. Vzhledem k poptávce trhu po otevřenějších a hladce integrovatelných systémech FMS spolupráce obou firem poskytne dopravcům kombinované výhody, a to jak v oblasti služeb správy vozového parku, tak v oblasti vysoce výkonného portfolia pneumatik Goodyear pro užitková vozidla.

Díky jasnému zaměření na bezpečnost bude interoperabilní řešení umožňovat flotilám a výrobcům přívěsů snadné dodržování obecných bezpečnostních předpisů EU (EU General Safety Regulation), které nařizují pokročilé bezpečnostní funkce, jež vstoupí v platnost od července 2022. Díky hlubším poznatkům o provozních podmínkách pneumatik a přívěsů a také díky vylepšenému monitoringu bezpečného chování řidičů, tato spolupráce rovněž pomůže výraznému snížení počtu dopravních nehod, kterých je aktuálně v EU hlášeno přes 200 000 každý rok.

Data z palubních systémů a pneumatik získávaná v reálném čase umožní flotilám optimalizovat využití vozidel, snížit spotřebu paliva a emise, a tedy podporovat ekologičtější mobilitu. Partneři odhadují, že spolupráce by mohla dosáhnout snížení emisí až o 2 tuny CO2 na každý připojený přívěs.

Kromě toho, že si zákazníci mohou svobodně vybrat kteroukoli společnost jako svého dodavatele, modulární a rozšiřitelná nabídka celkové mobility znamená, že si stačí nejprve zakoupit aktuálně požadované funkce a až časem mohou zákazníci upgradovat, pokud budou potřebovat další služby. Zjednodušení implementace systémů pro řízení vozového parku poskytuje bohatou integrovanou datovou sadu bez složitosti provozování systémů více dodavatelů, a to za významného zkrácení instalačních časů. Díky této komplexní nabídce služeb poskytne ZF a Goodyear silnou celoevropskou podporu pro každou flotilu užitkových vozidel.

KONTAKTNÍ OSOBA

Frank Discher

Commercial Vehicle Technology, Fleet Management Solutions and Electric Mobility

+49 7541 77-960770

frank.discher@zf.com