Tiskové centrum
2020-05-29

Skupina ZF dokončila akvizici společnosti WABCO

  • Po schválení ze strany všech správních úřadů zahájila skupina ZF integraci společnosti WABCO
  • ZF a WABCO se tak stanou předním světovým poskytovatelem technologií integrovaných systémů pro užitková vozidla
  • WABCO se začlení do skupiny ZF jako divize Commercial Vehicle Control Systems
  • Zákazníci po celém světě tak budou moci těžit z pokročilých technologických inovací, rozsáhlého produktového portfolia, špičkových odborných znalostí v oblasti systémové integrace a celosvětového zastoupení

Friedrichshafen, Německo. Společnost ZF po získání veškerých nezbytných povolení od správních úřadů úspěšně dokončila akvizici společnosti WABCO, dodavatele technologií pro užitková vozidla. Akcie WABCO, dosud kótované na Newyorské burze cenných papírů, jsou s okamžitým účinkem vyjmuty z veřejného obchodování.

Zobrazit více
Skupina ZF dokončila akvizici společnosti WABCO

Tato akvizice, která je počátkem splynutí společnosti WABCO se skupinou ZF, propojuje dva přední průmyslové hráče, jejichž cílem je přijetí společné vize a dohromady zformovat poskytovatele nejmodernějších technologií pro užitková vozidla, který bude výrazně zákaznicky orientovaný. S přijetím společnosti WABCO se skupina ZF zaměří na rozšíření portfolia služeb v segmentu užitkových vozidel a zdokonalení provozního podnikání svých zákazníků.

„Spojení těchto dvou úspěšných společností představuje novou dimenzi v oblasti inovací a rozšíření možností technologických systémů pro užitková vozidla. Díky našim vzájemně skvěle se doplňujícím portfoliím a kompetencím jsme schopni nabídnout výrobcům a provozovatelům vozových parků po celém světě bezkonkurenční řešení a služby. Touto cestou aktivně formujeme budoucnost měnícího se dopravního průmyslu,“ vysvětluje Wolf-Henning Scheider, generální ředitel skupiny ZF. „Společně přineseme našim zákazníkům, zaměstnancům a akcionářům obrovskou přidanou hodnotu. Tato akvizice představuje významný mezník v historii naší společnosti. A s tím také dále pokračujeme v transformaci řídících systémů a v oblasti digitalizace.“

V budoucnu bude WABCO působit jako nezávislá divize skupiny ZF, Commercial Vehicle Control Systems, a stane se tak desátou divizí této německé technologické společnosti. V průběhu integrace společnosti WABCO bude ZF nadále posilovat své stávající portfolio služeb a stavět své zákazníky na první místo.

„Dokončujeme tuto akvizici v bezprecedentní sociální a ekonomické situaci,“ vysvětluje Wolf-Henning Scheider, generální ředitel skupiny ZF, s ohledem na pandemii Covid-19 a její dopad. „V současné době se zaměřujeme na ochranu našich zaměstnanců, zvyšování produkce a na zabezpečení likvidity naší firmy. Z dlouhodobého hlediska nás tato pečlivě připravovaná akvizice připraví pro budoucnost ještě silnější, jakmile překonáme bezprostřední dopady pandemie.“

Nová divize Commercial Vehicle Control Systems zaměstnává téměř 12 000 lidí ve 45 lokalitách po celém světě a bude úzce spolupracovat se stávající divizí Technologie užitkových vozidel skupiny ZF, s divizí Aftermarket skupiny ZF a s globálním vývojovým týmem. Jacques Esculier, předseda představenstva a generální ředitel společnosti WABCO, se rozhodl odejít ze své funkce. S platností od dnešního dne bude divizi řídit nově jmenovaný Fredrik Staedtler. Fredrik Staedtler s sebou přináší významné zkušenosti v oblasti užitkových vozidel získané v posledních desetiletích práce v oboru, naposledy jako ředitel divize Technologie užitkových vozidel skupiny ZF.

Systémový poskytovatel na trhu užitkových vozidel

K integraci společnosti WABCO ZF připojuje příslib „Mobilizing Commercial Vehicle Intelligence“ a nabídne tak zákazníkům jedinečnou škálu produktů a služeb. Rozsáhlé společné portfolio produktů nyní bude zahrnovat konvenční a elektrický pohon, komponenty podvozků, komplexní sady senzorů a plně integrované a pokročilé brzdové, řídicí a asistenční systémy pro OEM výrobce, kteří hledají technologickou diferenciaci pro nové platformy svých vozů. Kromě toho může ZF nabídnout řešení pro digitální správu vozových parků a rozsáhlou celosvětovou síť služeb s nabídkou náhradních dílů pro užitková vozidla.

ZF je plně připravena splnit nejrůznější požadavky sektoru užitkových vozidel, který klade stále větší důraz na digitalizaci jako technologie zajišťující zvyšování bezpečnosti silničního provozu, efektivnější využití vozidel a snižování emisí při současném snižování celkových provozních nákladů. Rostoucí využívání digitálních řešení ve správě vozových parků nabízí možnost optimalizovat celý systém a efektivně řídit tok zboží.

MÉDIA

Tisková zpráva
Obrázek

KONTAKTNÍ OSOBA

Marta Surowiec

Head of Communications - Eastern Europe

+48 723 990 597

marta.surowiec@zf.com